21. doroczna wystawa słuchaczy Studium Fotografii ZPAF

W imieniu Studium Fotografii ZPAF mamy przyjemność zaprosić na 21. Doroczną Wystawę Studium Fotografii ZPAF, na której zaprezentowane zostaną najlepsze prace absolwentów roku pierwszego i drugiego 2021/22.
Minął następny rok, trudniejszy niż poprzedni. Wydawałoby się, że pandemia Covid-19 to największe szaleństwo ostatnich czasów i nic już nas nie zaskoczy. Dziś jednak trwa straszna wojna na Ukrainie, mówi się też o nadchodzącym wielkim głodzie i krachu ekonomicznym na światową skalę. Powiedzenie „obyś żył w ciekawych czasach” stało się bardzo aktualne. Studenci Studium Fotografii ZPAF intensywnie pracowali tworząc portfolio, którego owoce zobaczymy na Dorocznej Wystawie. Mają za sobą miesiące twórczych działań pod opieką wykładowców, wiele konsultacji i wspólnych rozmów. Podczas wystawy będą eksponowane odbitki srebrowe i cyfrowe, prace wykonane w technikach szlachetnych oraz foto obiekty.
Podczas jury wystawy zastanawialiśmy się, co grało w duszy studenta artysty w czasach ciągłego zagrożenia w jakim żyjemy? Okazuje się, że przede wszystkim człowiek i pochwała natury. Ciekawym jest różnorodny sposób patrzenia na świat. To Horacjańskie „Ut pictura poesis – poezja powinna być jak malowidło” oddające bogactwo technik i tematów. Na wystawie będzie można obejrzeć odkrywanie głębszej, metafizycznej roli fotografii, jako „ukrytego języka obrazu”, poszukiwanie piękna i spokoju w chaosie świata, bądź dla odmiany silnej ekspresji pojawiających się emocji.
W imieniu wszystkich autorów oraz organizatorów serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnej, dwudziestej pierwszej Wystawy Studium Fotografii ZPAF w Starej Galerii ZPAF na Starym Mieście w Warszawie. 

21. Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF – 2021/22 w Starej Galerii
Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Organizator: Okręg Warszawski ZPAF
Wernisaż w czwartek 30 czerwca o godz. 19:00, ekspozycja do 1 sierpnia 2021
Wyboru prac dokonali: Andrzej Grudzień, Jolanta Rycerska i Andrzej Zygmuntowicz
Kuratorzy wystawy: Jolanta Rycerska, Andrzej Grudzień

Autorzy:

Rok pierwszy

Dorota Chołodkowska, Agnieszka Rosińska, Dagmara Kęcka, Monika Prokop, Beata Lechowicz, Małgorzata Wakuluk, Roman Otrembski, Dorota Pogońska, Maciej Drozd, Wojciech Rodzoś, Beata Bujak, Robert Sobieraj, Adrian Rynkiewicz, Marcin Grela, Paweł Sypniewski, Anna Majewska

Rok drugi

Marek Turek, Anna Wróblewska, Agnieszka Stefańska, Ewa Laskowska, Anna Banasiak, Adam Romański, Agnieszka Wlachos, Iwona Suszycka, Bartłomiej Pędrak, Paweł Strzelec, Radosław Hebal, Katarzyna Starula, Daria Irena Górniewska