22. Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF w Starej Galerii ZPAF w Warszawie

Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Kurator wystawy: Jolanta Rycerska
Wernisaż odbył się 29 czerwca 2023 r., o godzinie 18.00. Ekspozycja zaplanowana jest do 31 lipca.

Okręg Warszawski ZPAF zaprasza na 22. Doroczną Wystawę Słuchaczy Studium Fotografii. Na wystawie zbiorowej zaprezentowano najlepsze prace absolwentów roku pierwszego i drugiego.

Studium ZPAF to miejsce, w którym spotykają się ludzie z pasją. Droga życia stała się dla naszych studentów serią doświadczeń, które ukształtowały ich wrażliwość. Otworzyły one potrzebę smakowania nowego, poszukiwania nieznanego. Teraz tworzą fotografię słuchając wewnętrznego głosu, dlatego ich opowieści o świecie, życiu i przede wszystkim o sobie są bardzo czytelne dla odbiorcy.
Przez ostatni rok powstało wiele intrygujących prac. Ta wystawa to przegląd różnorodnych postaw artystycznych. Znajdziemy na niej m.in. dokument, reportaż czy fotografię kreacyjną. Mocno zaakcentowana jest również fotografia inscenizowana, która okazała się bardziej diagnostyczna w opowiadaniu o dzisiejszych czasach niż klasyczny reportaż. Wystawa naszych absolwentów jest efektem mieszanki talentu i wrażliwości oraz intensywnej pracy pod opieką wykładowców. Ten rok w Studium Fotografii ZPAF był szczególnie ukierunkowany na pracę warsztatową. Przyniosło to ciekawe efekty w postaci prac w różnych technikach, także alternatywnych i eksperymentalnych. Tak jak w ubiegłym roku studenci w swojej twórczości opowiadają o człowieku, jego naturze i wewnętrznych potrzebach.
Andrzej Grudzień – Dyrektor Studium Fotografii ZPAF

Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Kurator wystawy: Jolanta Rycerska

Autorzy wystawy:
ROK 1
Iwona Bal, Sebastian Dekondy, Zofia Dusza, Kinga Filińska, Tomasz Hens, Katarzyna Jackiewicz, Barbara Jacyniewicz, Magdalena Jóźwiak, Ewelina Kania-Guzowska, Wojciech Kawa, Ekaterina Konsulova, Łukasz Korulczyk, Maria Książek, Michał Łagowski, Agata Marcysiak, Małgorzata Maryl-Wójcik, Agata Rząsowska-Grabicka, Renata Struzik, Paweł Wąsowski, Robert Wilczyński, Andrzej Żmudzki.
ROK 2
Beata Bujak, Dorota Chołodkowska, Robert Ciborowski, Dagmara Kęcka, Maciej Drozd, Beata Lechowicz, Anna Majewska, Roman Otrembski, Dorota Pogońska, Wojciech Rodzoś, Paweł Sypniewski.

Studium Fotografii ZPAF
Wyjątkowa szkoła artystyczna. Najstarsza i atrakcyjna programowo, stworzona w strukturach prestiżowego Związku Polskich Artystów Fotografików. Wykładowcami są wybitni fotografowie, członkowie ZPAF i pracownicy wyższych uczelni artystycznych. Absolwentami Studium jest wielu wybitnych twórców polskiej fotografii artystycznej i fotografów użytkowych. Więcej informacji na stronie studiumzpaf.pl